Блог
Як консервувати протеїнові кульки
Консервація щойно зроблених протеїнових кульок, щоб можна було зберігати їх у гарному стані на тривалий час, для багатьох не є такою вже очевидною справою. Існує кілька перевірених способів зберігання кульок без погіршення їх якості. У випадку, коли ми робимо кульки власноруч, можливість їх довготривалого зберігання, особливо коли виробляємо більші кількості кульок, є надзвичайно важливою.
Висушування бойлів "на камінь"
Першим і найпростішим способом є висушування бойлів на так званий "камінь". Після варіння чи запарювання бойлів сушимо їх приблизно тиждень у провітрюваному, але не насоняченому місці, використовуючи спеціальні сітки для висушування бойлів. Після висушування найкраще зберігати такі бойли у сухих контейнерах чи спеціальних мішках, в яких ми можемо також піддати бойли процесу висушування.
Прикладом такого мішка для висушування бойлів є, наприклад: Nash Subterfudge Air Dry Bag.
Консервація бойлів сіллю
Наступним ефективним способом консервації бойлів є посипання підсушених бойлів якісною сіллю. Досить кинути бойли до відра чи іншого контейнера і засипати їх сіллю, а також щільно закрити. Сіль має консервуючі властивості та гідрофобні і здатна "висмоктувати" вологу з бойлів, завдяки чому бойли не будуть псуватися. Це один із найпростіших способів консервації бойлів.
Для консервації бойлів можна використовувати, наприклад, якісну гімалайську сіль від бренду Nash - Nash Himalayan Rock Salt:
Заморожування бойлів
Третім способом збереження свіжості бойлів є спосіб, про який більшість забуває - заморожування. Коли у нас вже є готові бойли, ми мусимо їх висушити принаймні на 24 години, а потім перекласти їх до пакетів для заморожування чи до пластикових контейнерів, призначених для заморожування їжі. Бойли після розморожування готові до використання. Важливо, щоб їх знову не заморожувати, а використовувати.
Використання консерванту для бойлів
Четвертим способом ефективної консервації бойлів є консервант для бойлів. Завдяки йому бойли можуть дуже довго зберігати свіжість та вологість, тому вони не висихають. Консервант додаємо до бойлів на першому етапі виробництва, тобто до рідких інгредієнтів. Дозування консерванту залежить від виробника, але зазвичай становить від 60 до 120 мл на 1 кг міксу. Після виготовлення бойлів достатньо їх 1-2 дні висушити у провітрюваному, але не піддаючому їх сонячним променям місці, а потім можемо їх зберігати у закритому відрі чи іншому контейнері. Консервант у таких кількостях є безпечним для риб і не впливає на смак та харчові властивості бойлів. Консерванти, які використовуються у домашньому виробництві протеїнових бойлів, можна знайти в пропозиції таких брендів як CCMoore, Massive Baits або TBBaits.
Підсумовуючи - існує кілька перевірених способів консервації самостійно виготовлених бойлів. Найшвидшим і водночас найзручнішим для нас є консервація бойлів з використанням консерванту. Завдяки консерванту бойли зберігають свої фізико-хімічні властивості на довший час, тому важко відрізнити бойли, які тільки що були виготовлені, від тих старших.