Блог
Який дезінфектор для коропа вибрати?
Вибір відповідного дезінфікуючого засобу для коропів – це не така вже й очевидна справа. На ринку є безліч різних дезінфікантів, які відрізняються складом, густотою та властивостями. Для більшості рибалок дезінфікуючий засіб – це дезінфікуючий засіб без урахування фірми, типу тощо. Часто люди купують найдешевші дезінфіканти, аби тільки мати якийсь у сумці, але не в цьому справа. Ми завжди повинні використовувати дезінфікуючі засоби при кожній спійманій рибі, не лише змащуючи чи бризкаючи на рану від гачка, але й на місця на тілі риби, де є рани чи, наприклад, відпала луска після контакту з підсаком чи килимком.
Нижче представляємо поділ дезінфектантів залежно від видів:
- Дезінфектанти у спреї або дезінфектанти водянистої консистенції: Такі дезінфектанти зазвичай найдешевші та найзручніші в застосуванні, але мають один недолік, мають „водянисту” консистенцію і після нанесення на рану швидко стікають, а їх дія після контакту з водою практично зникає. Вони гарні для первинного дезінфікування. Прикладом такого дезінфектанта є CarpRus Carp Doctor:
- Другою групою дезінфектантів є дезінфектанти у формі гелю. Вони мають добрі дезінфікуючі властивості та довше залишаються на рані, навіть коли риба вже повернулася у воду. Часто містять у своєму складі компоненти, які прискорюють загоєння ран. Прикладом гелевого дезінфектанта є Kryston KLIN-IK Medi Skin.
- Дезінфектанти на основі прополісу. Такі дезінфектанти найкращі з огляду на свої антисептичні та лікувальні властивості. Містять у своєму складі спеціально підібраний прополіс, який має сильні дезінфікуючі властивості, вбиває майже 100% бактерій, вірусів та грибків. Значною перевагою такого дезінфектанта є те, що він у рідкій формі, а після контакту з водою згортається і приклеюється до рани, створюючи своєрідний бинт, який на рані риби залишається на кілька днів. Завдяки такій властивості ізолює рану від зовнішнього середовища, завдяки чому рана швидше загоюється. Прикладами дезінфектантів на прополісі є зокрема Nash Medicarp чи Korda Propolis Carp Care Liquid.
- Дезінфектанти на основі генціанового фіолету. Це популярні та дуже дешеві дезінфектанти. Вони ефективні, але діють тільки миттєво на рану. Після контакту з водою втрачають свої властивості, а також забарвлюють рану/тіло карпа у фіолетовий колір. Навіть після довшого часу цей колір не зникає з рани і погано виглядає.
Підсумовуючи – найкраще використовувати дезінфектанти на основі прополісу та гелю, якщо ми хочемо, щоб рана риби була захищена від інфекцій довший час. Дезінфектанти у спреї підходять як „перший” дезінфектант після витягнення гачка з рота риби, оскільки завдяки своїй рідкій консистенції добре проникають у рану та досягають усіх важкодоступних місць. Після дезінфекції спрей-дезінфектантом варто ще перед випусканням риби у воду обробити рану засобом на основі прополісу або гелю, який заліпить рану і забезпечить триваліший захист і швидше загоєння.