Блог
Де шукати коропа у річці?
У сучасні часи більшість карпятників ловить на стоячих водах і зазвичай уникають річок, базуючись на стереотипах, що в річці важко зловити карпа, або навіть, що поймати карпа в річці це чудо. Відомо, що ловити на стоячих водах загалом легше, ніж на течіях, але це не означає, що в річці карпів немає. Треба їх тільки знайти...
Коли шукаємо коропів у річці, ми мусимо звернути увагу на кілька характерних «позицій». Нижче є кілька з них:
Річкові зони з мілководдям
Коропи часто перебувають у дуже мілких місцях, де шукають їжу. Найчастіше в таких місцях вони з'являються з настанням весни, бо на мілководді «життя» прокидається найраніше. Вода в таких місцях швидше нагрівається і там уже є більше їжі, ніж на глибоких, холодних водах.
Біля берегів річок
У більшості річок коропи також люблять перебувати біля берегів, особливо у місцях, де достатньо глибоко, щоб сховатися від течії та хижаків. Зазвичай шукають місця з густою рослинністю біля берега або райони з більшими западинами чи потопленими деревами, які можуть служити як схованки.
Місця з водною рослинністю
Коропи обожнюють брати їжу з водної рослинності та її околиць. У таких місцях, як правило, є багато їжі, тому варто шукати такі місця, порослі густою рослинністю, такою як очерет, водні лілії чи підводні луги.
Місця з течією води
Коропи люблять райони з лагідною течією води, адже в таких місцях, особливо влітку, вода є трохи прохолоднішою, а отже містить більше кисню. На ділянках річки, де течії сильніші або піднятий водний стан, часто плине багато «їжі» у вигляді дрібних комах, які течія вимиває з берегів, рослин та дна, що забезпечує рибам природне харчування. Варто шукати місця, де течія води трохи швидша або утворюються вирви, які можуть приваблювати коропів. Дуже добрим місцем є так звана «коса», тобто місце на стику спокійної та плинної води. У такому місці на поверхні води можемо помітити характерне морщіння та збільшену активність води.
Щодо сондування чи шукання таких місць, особисто я використовую дві корисні речі. Маю на увазі ехолот Deeper Sonar CHIRP+ 2 та штангу для дослідження дна Trakker Prodding Stick V2.
Треба пам'ятати, що кожна річка є інша. Найкраще присвятити трохи часу, щоб пізнати дане місце, аби ознайомитися з пануючими в річці умовами та звичками риб. Не одразу почнемо мати хороші результати, але якщо присвятимо достатньо часу на спостереження та наживлення, то результати рано чи пізно з'являться напевно.