Блог
ТОП 10 Найпопулярніших Карпових Котушок
Належно підібраний карповий котушка впливає не лише на якість виважування, але й на його приємність, адже саме про це йдеться у цьому хобі. У цьому записі ми зосередимося на тому, щоб представити найважливіші характеристики карпової котушки, а також вкажемо 10 найпопулярніших наразі моделей, які користуються неліченною кількістю прихильників серед карпятників.
-
Карпова котушка з переднім гальмом чи з вільним ходом?
-
Підшипники у карповій котушці
-
Гальмо у карповій котушці
-
Якість компонентів у карповій котушці
-
Корпус карпової котушки
-
Місткість шпулі у карповій котушці
-
Вага та баланс карпової котушки
-
Рукоятка у карповій котушці
-
ТОП 10 карпових котушок
Карпова котушка з переднім гальмом чи з вільним ходом?
Основний поділ карпових котушок включає моделі, що використовують гальмо, розміщене лише спереду, а також ті, які мають додатково вільний хід – вид муфти, що використовується у початковій фазі клювання, коли риба відпливає з прийнятою наживкою. Щодо переваг між цими двома опціями, карпісти поділені, проте в останні роки помітний більший попит на моделі без вільного ходу.
Як одна, так і інша конструкція мають свої переваги та недоліки. Моделі з вільним ходом характеризуються зручністю швидкого переключання на дію власне гальма одним рухом. З іншого боку, моделі без вільного ходу, завдяки простішій конструкції, зазвичай міцніші, оскільки відсутність додаткових компонентів зменшує ризик поломки.
Підшипники у карповій котушці
Є поширена думка, що кількість підшипників у котушці є синонімом якості її роботи. І в цьому без сумніву є багато правди, однак окрім кількості підшипників, важлива також їхня якість! Моделі з меншою кількістю, але високоякісними підшипниками будуть значно довше працювати плавно, ніж сумнівної якості підшипники, розміщені в котушці у кількості навіть кількох десятків штук.
Гальмо у карповій котушці
Гальмо – це одна з ключових частин котушки, що визначає силу, яку потрібно застосувати для випускання ліски з шпулі під час виведення. У карповому рибальстві точність гальма не повинна бути такою відмінною, як наприклад у спінінгу, але безсумнівно це впливає на загальну якість використання. У карпових котушках зустрічаємо моделі з класичним, "довгим" гальмом, яке від повного звільнення до повного блокування шпулі вимагає кількох обертів ручки, а також моделі з так званим "Quick Drag" (швидким гальмом), яке в такій ситуації вимагає лише половини оберту ручки!
Ще одним важливим елементом у карпових котушках є міцність гальма, виражена у кілограмах. Чим вище це значення, тим котушка у стані повного блокування здатна чинити більший опір виводженій рибі, що ми використовуємо особливо у складних ситуаціях, де не можемо віддати карпу навіть сантиметра ліски.
Якість компонентів у карповій котушці
Від якості компонентів та точності конструкції залежить те, наскільки приємною в користуванні та міцною буде котушка. Найпростіша конструкція, яка використовує базові елементи, необхідні для роботи котушки, але виготовлені точно, з високоякісних матеріалів, дозволить насолоджуватися нею значно довше, ніж "набита" технологіями модель, чиї компоненти є низької якості.
Корпус карпової котушки
Від корпусу котушки залежить її міцність, адже він є свого роду скелетом, який утримує всі компоненти на відповідному місці. Найчастіше застосовуваним матеріалом для створення корпусу є графіт, проте виробники змагаються у використанні все новіших, легших та міцніших матеріалів. Корпус карпової котушки також впливає на її вагу, адже становить найбільшу її частину. Хоча під час лову з вивезення не має значення, чи котушка важить 500 чи 700 г, то вже під час лову на великі дистанції з закиду, легка модель безсумнівно є одним з складників, необхідних для досягнення найвищих кастів. Загалом чим нижча вага корпусу, тим зручніше для користувача, однак у деяких ситуаціях це спускається на другий план.
Місткість шпулі у карповій котушці
Карпові котушки зазвичай є великими моделями із шпулею, що вміщує сотні метрів товстої, понад 0,30 мм волосіні. Під час вибору карпової котушки варто подумати про те, чи дійсно нам потрібна велика модель, так званий "Big Pitt", тому що ми ловимо з вивезення на далекі дистанції, чи достатньо нам меншої, зручнішої моделі, оскільки стиль нашого карпінгу не вимагає наявності значної кількості волосіні на котушці. Окрім місткості, у деяких методах лову карпа важливою є також форма шпулі. Довга шпуля більшого діаметра краще віддає волосінь під час закидів на далекі відстані, тому для кастера це дуже важливий аспект під час вибору котушки. Перебуваючи біля шпуль варто також перевірити, чи котушка, яку ми обрали, має можливість придбання запасної шпулі, оскільки вона стає у пригоді, коли потрібно скористатися іншим діаметром волосіні або, наприклад, плетінкою.
Вага та баланс карпової котушки
Як ми вже згадали, у переважній більшості випадків вага котушки не має такого великого значення для ефективного лову карпа. Проте є випадки, наприклад при ловлі з закиду на далекі, що перевищують 150 м відстані, коли нижча вага котушки впливає на швидкість, що має велике значення при відправленні оснащення на такі дистанції. Що стосується балансу котушки, на ринку є моделі, які були додатково відшліфовані і в цьому аспекті, і мають зміщений центр тяжіння до його центральної частини, однак у випадку карпінгу це не так важливо, хоча і впливає на зручність під час закидання або виведення риби.
Рукоятка у карповій котушці
Рукоятка у карповій котушці – це елемент, який, просто кажучи, є проміжним елементом, що дозволяє намотувати ліску на шпулю. У карпових котушках важливий відповідний ухват рукоятки, завдяки якому ми можемо зручно тримати її під час часто тривалих виведень карпів з далеких відстаней. Н